سوالات متداول در خصوص چاپ و نشر کتاب

کلیه سوالات شما در خصوص چاپ و نشر کتاب در این بخش پاسخ داده شده است، خواهشمند است قبل از مطرح کردن هرگونه سوال اطلاعات این بخش را به صورت کامل مطالعه نمائید و درصورتی که سوال مورد نظر شما در این بخش پاسخ داده نشده است می توانید سوال خود را از بخش تماس با ما مطرح کنید:

هیچ محدودیتی مکانی برای انعقاد قرارداد و چاپ کتاب وجود نداشته، بعد از تماس با مجموعه و اعلام موضوع کتاب، قرارداد به صورت غیر حضوری برای شما منعقد می گردد و قرارداد مهر و امضاء شده توسط پست برای شما ارسال می گردد، که آن را شما مهر و امضاء کرده و به همراه گواهی امضاء خود برای ما ارسال می نمائید.

و کلیه فایل های مورد نیاز و مربوط به چاپ کتاب خود را نیز از طریق ایمیل یا از بخش کاربری اعضا سایت برای ما ارسال می نمائید

در صفحه “مراحل اخذ مجوز و چاپ کتاب” به صورت کامل این سوال پاسخ داده شده است

شابک: شماره استاندارد بین المللی کتاب می باشد که توسط خانه کتاب تعیین و مدیریت می شود و برای هر کتاب یک شابک اختصاصی تعریف می شود، نمونه یک شابک به صورت ۹۷۸-۶۰۰-۸۴۱۹-۷۹-۲ می باشد. اطلاعات بیشتر در خصوص شابک کتاب …

فیپا: فهرست نويسی پيش از انتشار کتاب می باشد. فیپا یک فهرست نويسي توصيفی و تحليلی از كتاب پيش از انتشار می باشد که در صفحه حقوقي يا صفحه شناسنامه همان كتاب نیز درج می گردد. اطلاعات بیشتر در خصوص فیپا کتاب

با توجه به قرارداد ویژه ای که انتشارات چشم ساعی با مولفین و نویسندگان گرامی منعقد می کند، برای حمایت از حق تالیف و زحماتی که یک نویسنده برای جمع آوری و نوشتن کتاب می کشد حق امتیاز و کلیه حقوق مربوط به کتاب چاپ شده به صورت کامل در اختیار صاحب اثر (نویسنده) می باشد و ایشان برای تجدید چاپ کتاب خود مجاز به انعقاد قرارداد با هر شخصی اعم از حقیقی و حقوقی می باشد.

معمولا مراحل گرفتن مجوز چاپ یک کتاب بین یک الی ۳ ماه ممکن است به طول بیانجامد که با توجه به نوع و موضوع کتاب این زمان متغییر می باشد.

به عنوان مثال زمانی که کتاب برای اداره محترم فرهنگ و ارشاد ارسال می گردد در صورتی که تغییر و اصلاحیه در کتاب نیاز باشد، اطلاع رسانی و انجام اصلاحیه های مورد نظر خود باعث افزایش زمان در صدور مجوز نهایی کتاب می باشد.

چاپ کتاب کودک و نوجوان نیز مانند سایر کتاب های می باشد.

  • صفحه آرایی کامل کتاب ها، پس از قرارداد به عهده انتشارات است.
  • امتیاز کامل کتاب ها و حق چاپ و نشر در تمامی حالت ها کامل برای نویسنده محفوظ است و نویسنده می تواند هر زمانی که تمایل داشته باشد توسط هر چاپخانه ای اقدام به چاپ مجدد کتاب های خود کند.
قرارداد و سفارش چاپ کتاب
آموزش نوشتن و چاپ کتاب از صفر تا صد

مقالات پر بازدید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام انتشارات چشم ساعی
صفحه اینستاگرام انتشارات چشم ساعی