قوانین و مقرارت چاپ کتاب

قرارداد چاپ کتاب

نویسنده و مؤلفین فرهیخته گرامی برای قرارداد، مجوز و نشر کتاب خود بایستی نکات و قوانین زیر را مدنظر قراداده، این موارد در قرارداد چاپ کتاب درج شده است:

  1. صاحب اثر تایید می کند کل موضوع  کتاب ارائه شده متعلق به خود اوست و حقوق چاپ و انتشار اثر کلاً یا جزئاً از شخص دیگر نبود و کلیه مسئولیت های علمی، مادی و معنوی را صاحب اثر شخصاً پاسخگو خواهد بود و جبران هرگونه خسارت مادی یا معنوی که بر ناشر وارد شود تماماً بر عهده صاحب اثر است.
  2. صاحب اثر موظف است بعد از ابلاغ  اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تغییر و اصلاح کتاب سریعاً نسبت به رفع آن اقدام نماید و در قبال آن مسئول خواهد بود.
  3. درصورت اعمال حق فسخ از طرف صاحب اثر، ایشان ملزم به پرداخت خسارت ۵۰%  از کل مبلغ قرارداد به انضمام هزینه های متحمله انتشارات که عنوان می گردد می باشد.
  4. داشتن مدارک دانشگاهی در زمینه اثر کتاب های دانشگاهی و تخصصی و علمی الزامی می باشد.
  5. مراحل تایید نام و موضوع اثر و صدور مجوز ( کتاب ) توسط اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی است و مسئولیت عنوان و موضوع کتاب به عهده صاحب اثر بوده و پیمانکار ( انتشارات چشم ساعی ) هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوای اثر و نحوه نگارش و غلط املایی ندارد. (قبل و بعد  از تایید اثر هیچ گونه مسئولیتی متوجه انتشارات نمی باشد ).
  6. ناشر می تواند نام ویراستار و دست اندرکاران نشر را در صفحه حقوق یا مقدمه ناشر ذکر کند.
  7. پس از دریافت مجوز اعلام وصول کتاب از طرف اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، تایید بر چاپ کتاب و تعهد پیمانکار  ( انتشارات چشم ساعی) است، تسویه حساب کارفرما (نویسنده، صاحب اثر) با پیمانکار( انتشارات) الزامی و هیچگونه عذری پذیرفته نیست.

اطلاعات بیشتر: قرارداد چاپ کتاب

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قرارداد و سفارش چاپ کتاب
آموزش نوشتن و چاپ کتاب از صفر تا صد

مقالات پر بازدید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام انتشارات چشم ساعی
صفحه اینستاگرام انتشارات چشم ساعی

مطالب مرتبط

چاپ کتاب شعر
چاپ و نشر کتاب

چاپ کتاب شعر

برای ثبت و ماندگاری اشعار می توان گفت چاپ کتاب شعر مهمترین اقدامی است که شاعران گرانقدر می توانند انجام…