اعتراض خانواده ماندلا به کتاب “سال‌های آخر ماندلا”

کتاب سال های آخر ماندلا

کتاب “سال های آخر ماندلا” که پزشک معالج ایشان درباره روزهای آخر زندگی‌ این رهبر انقلابی نوشته بود با شکایت همسر و خانواده ایشان از بازار جمع‌آوری شد.

کتاب سال های آخر ماندلا

انتشارات «پنگوئن» اعلام کرد کتاب جدید این نشر تحت عنوان «سال‌های آخر ماندلا» را به دلیل شکایت بیوه همسر «نلسون ماندلا» از افشای موضوعات شخصی زندگی همسر مرحومش از بازار جمع‎‌آوری کرده است.

این کتاب که توسط «ویجی رام‌کالان»، پزشک معالج «ماندلا» به نگارش درآمده بود هفته گذشته و همزمان با سالگرد تولد «ماندلا» وارد بازار شد و اتفاقات ناراحت‌کننده در حوزه میراث او پس از مرگ و مشاجرات خانوادگی در این باره را نیز برملا کرده بود. همین موضوع موجب خشم «گارسا ماچل»، بیوه «ماندلا» شد و نویسنده را تهدید به شکایت قضایی کرد.

در پی این اتفاقات انتشارات «پنگوئن» اعلام کرد کتاب را از بازار جمع می‌کند و نسخه دیگری از آن را منتشر نخواهد کرد. «کتاب «سال‌های آخر ماندلا» با هدف نشان دادن شجاعت و قدرت او حتی در لحظات آخر منتشر شد و قصد بی‌ احترامی به خانواده او را نداشتیم.»

نویسنده کتاب نیز در این باره به رسانه‌ها گفت: «پیش از نگارش کتاب از خانواده «ماندلا» کسب اجازه کردم وآنها نیز رضایت دادند. از واکنش آنان تعجب کردم. من از همه مراجع قانونی مجوز گرفتم و قصد داشتم تصویر او را برای مردم ماندگارتر از قبل کنم.»   این در حالی است که نوه «نلسون ماندلا» اعلام کرد «نه آقای رام‌کالان و نه انتشارات از ما کسب اجازه نکردند. از جمع‌آوری کتاب خوشحالیم. پیغام اصلی این اتفاق این است که همه بدانند ارزش بعضی آدم‌ها از پول بیشتر است.»

منبع: ایبنا به نقل از تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قرارداد و سفارش چاپ کتاب
آموزش نوشتن و چاپ کتاب از صفر تا صد

مقالات پر بازدید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام انتشارات چشم ساعی
صفحه اینستاگرام انتشارات چشم ساعی

مطالب مرتبط