• cheshm.saee@gmail.com
  • تماس با ما: 02122874556
  • تهران، پاسداران، نگارستان هشتم، میدان فرخی یزدی

آرشیوها

آموزش نوشتن کتاب

صفحه تقدیم و تشکر در کتاب ها

صفحه تقديم و تشكر در پايان نامه و کتاب ها يكي از صفحات آغازین کتاب می باشد که برخی از نویسندگان در کتاب های خود معمولا بعد از صفحه شناسنامه کتاب آن را درنظر می گیرند و در این صفحه اثر خود را به صورت معنوی به شخص، گروه یا … تقدیم می کنند و یا از اشخاص حقیقی یا حقوقی که در به ثمر رسیدن آن اثر تاثیر داشته و ایشان را حمایت کرده اند، تشکر و قدردانی می کنند.

ادامه مطلب

صفحه بندی و شماره گذاری صفحات کتاب

بعد از تنظیم هدر و فوتر برای صفحات کتاب نوبت آن است که صفحات کتاب را شماره گذاری کنید به نحوی که این شماره گذاری ها به صورت هوشمند و اتوماتیک در هدر یا فوتر صفحات کتاب در موقعیت های دلخواه شما تنظیم و نمایش داده شوند.

ادامه مطلب

اجزای کتاب - صفحه عنوان

صفحه عنوان که دومین صفحه از صفحات کتاب می باشد، و البته گاهی اوقات در صورت نداشتن صفحه نخست یا صفحه بسم الله به عنوان صفحه اول کتاب می باشد، صفحه‌ای از کتاب است که در آن عنوان یا همان نام کتاب درج می شود،

ادامه مطلب

طرح بسم الله برای صفحه نخست کتاب

اولین صفحه هر کتاب (صفحه شماره یک) معمولا صفحه “بسم الله الرحمن الرحیم” یا صفحه “بنام خدا” می باشد. البته به کارگیری نوع جملات آغازین بسیار سلیقه ای می باشد و شما می توانید با جملات و یا حتی اشعاری دلخواه این صفحه را در کتاب خود ایجاد کنید.

ادامه مطلب

فونت مناسب برای نوشته های کتاب

انتخاب نوع و اندازه فونت نوشته های کتاب یک موضوع کاملا سلیقه ای می باشد و شما می توانید هر نوع فونتی را با هر اندازه ای برای نوشته ها کتاب خود انتخاب کنید. و اگر کتاب های مختلف را نگاه کنید می بینید که هرکدام فونت ها و اندازه های خاص خود را استفاده کرده اند.

ادامه مطلب

برخی از گزینه ها مانند: نام کتاب، نام فصل ها و شماره صفحات، مواردی هستند که در تمامی صفحات کتاب تکرار شوند؛ و ما برای درج این موارد در تمامی صفحات کتاب از “هدر و فوتر” استفاده می کنیم.

ادامه مطلب

فارسی کردن اعداد در فهرست خودکار وورد

زمانی که در وورد برای فایل کتاب یا پایان نامه خود از فهرست اتوماتیک برای آماده کردن فهرست استفاده می کنید ممکن است شماره صفحات یا برخی از تیترهای کتاب انگلیسی شده باشند. برای رفع این مشکل اقدامات زیر را انجام دهید:

ادامه مطلب

فارسی کردن شماره صفحات در وورد

نرم افزار وورد (Microsoft Word) فارسییکی از بهترین نرم افزارها برای نوشتن کتاب، پایان نامه و مقالات می باشد و در صورتی که شماره صفحات به صورت لاتین نوشته می شوند کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

ادامه مطلب

تنظیم Context برای اعداد در وورد

زمانی که در حال نوشتن در وورد (word) هستید برای نوشتن و به کارگیری اعداد در متن خود نیاز است که اگر متن فارسی باشد اعداد نیز به صورت فارسی نوشته شوند و زمانی که متن به انگلیسی است و در آن از اعداد استفاده می شود، اعداد به انگلیسی درج شوند.

ادامه مطلب

استایل ها در وورد

استایل ها (styles) در نرم افزار  word یکی از روش های آسان و قدرتمند در صفحه آرایی  و آماده کردن فایل کتاب می باشند. به بیان ساده زمانی که شما برای یک متن میخواهید فونت، اندازه، رنگ و … تعریف کنید، در حقیقت شما برای آن متن یک استایل (سبک یا یک شیوه) تعریف می کنید.

ادامه مطلب

نرم افزار وورد و ایندیزاین برای چاپ کتاب

برای نوشتن و چاپ یک کتاب نرم افزارها و ابزارهای متعددی وجود دارد که می توانید برای نوشتن و صفحه آرایی کتاب خود از آنها استفاده کنید، که از این بین بهترین نرم افزارها برای نوشتن یک کتاب، نرم افزار وورد آفیس (Microsoft Word) و نرم افزار ایندیزاین (Adobe InDesign) می باشند.

ادامه مطلب

  • 1
  • 2