• cheshm.saee@gmail.com
  • تماس با ما: 02122874556
  • تهران، پاسداران، نگارستان هشتم، میدان فرخی یزدی

سوالات متداول در خصوص چاپ و نشر کتاب

کلیه سوالات شما در خصوص چاپ و نشر کتاب در این بخش پاسخ داده شده است، خواهشمند است قبل از مطرح کردن هرگونه سوال اطلاعات این بخش را به صورت کامل مطالعه نمائید و درصورتی که سوال مورد نظر شما در این بخش پاسخ داده نشده است می توانید سوال خود را از بخش تماس با ما مطرح کنید:

من در یک شهر دیگر هستم چگونه می توانم قرارداد کتابم را با شما منعقد و آن را به چاپ برسانم؟

هیچ محدودیتی مکانی برای انعقاد قرارداد و چاپ کتاب وجود نداشته، بعد از تماس با مجموعه و اعلام موضوع کتاب، قرارداد به صورت غیر حضوری برای شما منعقد می گردد و ۲ نسخه از قرارداد مهر و امضاء شده توسط پست برای شما ارسال می گردد، که یک نسخه از آن را شما مهر و امضاء کرده و به همراه گواهی امضاء خود برای ما ارسال می نمائید.

و کلیه فایل های مورد نیاز و مربوط به چاپ کتاب خود را نیز از طریق ایمیل یا از بخش کاربری اعضا سایت برای ما ارسال می نمائید

چاپ کتاب چه مراحلی دارد؟

در صفحه “مراحل اخذ مجوز و چاپ کتاب” به صورت کامل این سوال پاسخ داده شده است

شابک چیست؟ فیپا چیست؟

شابک: شماره استاندارد بین المللی کتاب می باشد که توسط خانه کتاب تعیین و مدیریت می شود و برای هر کتاب یک شابک اختصاصی تعریف می شود، نمونه یک شابک به صورت ۹۷۸-۶۰۰-۸۴۱۹-۷۹-۲ می باشد. اطلاعات بیشتر در خصوص شابک کتاب …

فیپا: فهرست نويسی پيش از انتشار کتاب می باشد. فیپا یک فهرست نويسي توصيفی و تحليلی از كتاب پيش از انتشار می باشد که در صفحه حقوقي يا صفحه شناسنامه همان كتاب نیز درج می گردد. اطلاعات بیشتر در خصوص فیپا کتاب

در قررداد چاپ کتاب با شما امتیاز کتاب چاپ شده برای انتشارات (ناشر) است یا برای نویسنده؟

با توجه به قرارداد ویژه ای که انتشارات چشم ساعی با مولفین و نویسندگان گرامی منعقد می کند، برای حمایت از حق تالیف و زحماتی که یک نویسنده برای جمع آوری و نوشتن کتاب می کشد حق امتیاز و کلیه حقوق مربوط به کتاب چاپ شده به صورت کامل در اختیار صاحب اثر (نویسنده) می باشد و ایشان برای تجدید چاپ کتاب خود مجاز به انعقاد قرارداد با هر شخصی اعم از حقیقی و حقوقی می باشد.

معمولا چه مدت طول می کشد تا کتاب من چاپ شود؟

معمولا مراحل گرفتن مجوز چاپ یک کتاب بین یک الی ۳ ماه ممکن است به طول بیانجامد که با توجه به نوع و موضوع کتاب این زمان متغییر می باشد.

به عنوان مثال زمانی که کتاب برای اداره محترم فرهنگ و ارشاد ارسال می گردد در صورتی که تغییر و اصلاحیه در کتاب نیاز باشد، اطلاع رسانی و انجام اطلاحیه های مورد نظر خود باعث افزایش زمان در صدور مجوز نهایی کتاب می باشد.

چاپ کتاب کودک و نوجوان به چه نحوی است؟

چاپ کتاب کودک و نوجوان نیز مانند سایر کتاب های می باشد و سه روش برای قرارداد وجود دارد

  1. قرارداد چاپ ۱۰۰۰ جلد به نحوی که فروش ۱۰۰۰ جلد به عهده خود انتشارات چشم ساعی باشد که در این حالت  ۱۰% از سود فروش به نویسنده کتاب پرداخت می شود و هزینه خدمات ۸۰۰ هزار تومان است
  2. صرفا گرفتن مجوز های مربوط به چاپ کتاب  و چاپ ۱۰۰ جلد کتاب و تحویل کامل ۱۰۰ جلد به شما که حالت با هزینه یک میلیون تومان انجام می شود.
  3. درخواست گرفتن مجوز و چاپ ۱۰۰۰ جلد از کتاب به نحوی که کلیه ۱۰۰۰ جلد چاپ شده به خود نویسنده تحویل داده شود.

 

  • صفحه آرایی کامل کتاب ها، پس از قرارداد به عهده انتشارات است.
  • امتیاز کامل کتاب ها و حق چاپ و نشر در تمامی حالت ها کامل برای نویسنده محفوظ است و نویسنده می تواند هر زمانی که تمایل داشته باشد توسط هر چاپخانه ای اقدام به چاپ مجدد کتاب های خود کند.