• cheshm.saee@gmail.com
  • تماس با ما: 02122874556
  • تهران، پاسداران، نگارستان هشتم، میدان فرخی یزدی

آرشیوها

اخبار حوزه چاپ و نشر کتاب

کتاب "چه اتفاقی افتاد" نوشته هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۷ ایالات متحده آمریکا در کتابی جدید خود به نام “چه اتفاقی افتاد” دلایل شکست و اشتباهات خود را در دوران تبلیغات و انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر آمریکا که منجر به ورود «دونالد ترامپ» به کاخ سفید شد، برمیشمرد.

ادامه مطلب

کتاب سال های آخر ماندلا

کتاب “سال های آخر ماندلا” که پزشک معالج ایشان درباره روزهای آخر زندگی‌ این رهبر انقلابی نوشته بود با شکایت همسر و خانواده ایشان از بازار جمع‌آوری شد.

ادامه مطلب

بیمه درمان تکمیلی اهل قلم

در راستای ارتقای سطح سلامت و رفاه خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور و تاکیدات مقام عالی وزارت مبنی بر تکمیل زنجیره خدمات بیمه ای ویژه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران، صندوق اعتباری هنر همچون سالیان گذشته خدمات بیمه تکمیلی اعضاء خود را از تاریخ ۹۶/۴/۱ لغایت ۹۷/۳/۳۱ ارائه می دهد.

ادامه مطلب

14 تیر روز قلم بر نویسندگان مبارک
نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران

ستاد برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران از آغاز پیش ثبت نام  دوره ۲۴ این نمایشگاه خبر داد.بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این دوره از نمایشگاه نیز بر اساس اولویت پیش ثبت نام و جانمایی تخصصی سالنها برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

ادامه مطلب

شهرک چاپ و نشر اصفهان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: پروژه شهرک چاپ و نشر اصفهان فعلا متوقف شده است، برخی از اهالی چاپ و نشر برایشان سخت بود که در شرایط اقتصادی داخل شهر رها کنند و به شهرک بیایند، در مجموع ما این موضوع را به اهالی چاپ و نشر واگذار کردیم.

ادامه مطلب

شارجه، پایتخت کتاب جهان در سال 2019

سازمان بین‌اللملی یونسکو در خبری اعلام کرد شارجه، یکی از شیخ‌نشین‌های هفت‌گانه‌ی امارات متحده عربی به عنوان پایتخت کتاب سال ۲۰۱۹ انتخاب شده است.

ادامه مطلب

خرید کتاب از ناشران توسط وزارت ارشاد

هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام مصوبات جلسه‌های ۵۷۱ تا ۵۷۴ ، بیش از ۴۲ میلیارد کتاب از ناشران خریداری کرد.

ادامه مطلب

چگونه یک نویسنده حرفه ای شویم؟

سیاری از نویسندگان بزرگ همچون جوآن دیدیون (نویسنده و روزنامه نگار معروف آمریکایی) و دُن دلیلو (نویسنده و روزنامه نگار معروف آمریکایی برنده جایزه پِن و فالکنر) هدفشان از نوشتن را ، نظم بخشیدن به افکار خود عنوان کرده و روند نگارش را چیزی شبیه آشنا شدن با عملکرد ذهن خود توصیف کرده اند.

ادامه مطلب

طرح های حمایتی وزرات ارشاد از کتاب و کتابخوانی - طرح عیدانه
ناشران، کتابفروشان، مراکز پخش و صاحبان حقوق کتاب، با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود را از طرح عیدانه کتاب و سایر طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابفروشی‌ ها و کتابخوان‌ ها اعلام کردند.

ادامه مطلب

نویسندگان میلیاردری به گزارش مجله فوربیز

مجله‌ فوربز فهرستی از میلیاردرهای دنیا را منتشر کرده است که میان چهره‌های سرشناس در حوزه‌های موسیقی، سینما، ادبیات، ورزش و هنر نام دو نویسنده به چشم می‌خورد. فکر می کنید این دو نویسنده میلیاردر دنیا چه افرادی هستند؟

ادامه مطلب

سامانه مجوز نشر (سامن)

سامانه مجوز نشر (سامن)  با حضور سید عباس صالحی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مرتضی موسویان؛ رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، محمود آموزگار؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌ فروشان تهران و جمعی از ناشران در سالن شورای فرهنگ عمومی رونمایی شد.

ادامه مطلب

  • 1
  • 2